Ahşap Cephe Malzemeleri Nelerdir

Geçmişten günümüze kadar aslında çok iyi bilenen fakat günümüz de sanki ilk kez uygulanıyormuş gibi hava sergilenen yapı malzemelerinden birisi de kuşkusuz ki ahşaptır diyebiliriz. İstenildiği zaman yapının tamamını bitirme özelliğine sahip yeri geldiğinde de sadece dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilir. Baktığımız zaman hemen hemen her yerde görebildiğimiz özellikle dış cephelerde ki estetiği sağlayan ana faktör yine ahşap olmaktadır. Akıllara takılan Ahşap Cephe Malzemeleri Nelerdir? Sorusunun tek ve net cevabı da ağaç olmaktadır. Yanı en güzel ve en kaliteli ağaçların seçilerek işlenmesi sonucu meydana getirilen bir yapı ürünüdür. İnşaat sektöründe ve dekorasyon sektöründe güvenle tercih edilen bir ürün haline gelmektedir. Kendi arasında her ne kadar bir takım sınıflandırmalara ayrılmış olsa dahi ana maddesi asla ama asla değişmemektedir. Yani ahşap dendiği zaman ağaç, ağaç dendiği zaman da sağlık akla gelir diyebiliriz.

İlk olarak eski zamanlarda evin tamamının ahşap kaplamadan yapıldığına birçok kez şahit olmuşuzdur. Nüfusun gelişmesi ve isteklerin çoğalmasından ötürü tek katlı evlerin yerini çok katlı evler ve hatta siteler aldığından dolayı tamamını ahşap ile yapmak mümkün olmadığı için sadece bir kısım alanlarda kullanıldığını bilmekteyiz. Günümüzde Ahşap Cephe Kullanım Alanları ise yaz bahçesi veya kış bahçesi diye adlandırdığımız alanlarda da uygulanarak havuz kenarlarında dahi görmeye alışık olmuşuzdur. Tamamen doğal ürün olmasından dolayı dış cephe kaplamasında, çatı arası kaplamasından tutunda hemen hemen her yerde kullanılabilir. Ürünün kullanım alanına ve beklentilerine göre işlem değişikliği yapması da gayet normaldir. Özellikle halk arasında lambiri ve kompozit olarak adlandırıldığını da hatırlatmak isteriz. İstediğiniz ağaç türünden faydalanabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz malzemeler arasında ceviz, fındık, çam, meşe gibi birinci kalite ağaçlar yer almaktadır. Bu özel ağaçlara ahşap cephe malzemelerini Opus Yapı firmasından sipariş verebilirsiniz.

Soğuk kış günlerinde bile doğal hava şartlarına son derece dayanıklı ve sağlam bir ürün olmaktadır. Kar, yağmur, fırtına ve rüzgâr gibi olasılıklarda asla kendini bozmamakta ve birde çürüme yapmamaktadır. Yangına karşı bile duyarlı olan bu yapı ürünü güven açısından da önem taşımaktadır. Bir diğer değineceğimiz konusu ise Ahşap Cephe Malzemesi Özellikleri olduğuna göre ilk olarak ısı yalıtımı, ses yalıtımı, binanın ava sirkülasyonunu sağlaması, estetik ve güzel görünme, doğa dostu ve insan sağlığına faydalı olduğu kriterleri mevcuttur. Tüm bu geniş bilgilere sahip olan bu malzeme ile tavan döşemesi, taban döşemesi, pencere kenarları veya duvar gibi her alanları değerlendirebilir ve gün yüzüne çıkartabiliriz. Yapının kışın sıcak ve yazında serin olmasını sağlaması da yine artı özelliklerinden biri olarak bilinmektedir. Son yılların en çok gelişme gösteren ve gündemde kalmayı başaran yapı malzemesi olarak bilinen ahşap metre kare üzerinden hesaplanması yapılarak ürünün kalitesine göre de fiyatlandırılmasının yapıldığını belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir